موتور جستجوی محلی Yahoo راه اندازی می شود.

Yahoo ، Google و Microsaft سه شرکت بزرگی هستند که در زمینه های اینترنتی به رقابت سر سختانه ای روی آوردن و از حریفان دیگر خود با سرعت هر چه تمام تر پیشی گرفته اند.مهمترین فعالیت های اینترنتی آن ها در زمینه های : اخبار ، جستجو و پست الکترونیک است ، که سود آورترین عوامل این شرکت ها در دنیای اینترنتی ست.

با این حال این فعالیت های اینترنتی چندان در آمدی برای این بزرگان ایجاد نمی کند که همین سبب می شود تا برخی از این شرکت ها دست به انجام کار های دیگری از جمله : طراحی ، گروه های گفتگو ، ساخت برترین نرم افزار ها ، برنامه نویسی ، سرور های اینترنتی ، کامپیوتر ، قطعات مخصوص به آن و ... بپردازند.به صورتی که مایکروسافت بیش از نیمی از در آمد کلان خود را از طریق فعالیت های غیر اینترنتی خود به دست می آورد ولی بقیه به اینترنت روی آورده اند.

این شرکت ها از روی هم چشمی و افزایش در آمد هم که شده رقابت بسیار نزدیکی را در میان خود ایجاد کرده اند.و کارهای همدیگر را زیر نظر دارند و اگر برایشان منافعی داشت از یکدیگر هم به سرعت تقلید می کنند.

حالا بر گردیم سر اصل مطلب ، این که یاهو موتور جستجوی محلی ایجاد می کند.برای چی ؟ برای کم نیاوردن از گوگلی که اخیرا این کار را کرده است.

حالا این موتور جستجوی محلی چیه که جدیدا حرفش تو اینترنت با سرعت زیاد یاد می شه ، این یک جستجوگری است که امکان جستجو در زمینه های خاصی در برخی از کشور ها را می دهد ، مثلا : به کاربران امکان پیدا کردن شماره های تلفن ، نقشه ، بررسی آب و هوا و مواردی از این قبیل را می ده.البته تنها به عنوان مثال در آمریکا و در برخی از شهر های خاص آن.

برای اینکه این عمل موفق شود حتما باید آن را گسترش داد.و تنها از این طریق ، که کار خیلی زیادی می بره می توان نتیجه درست و حسابی گرفت.

/ 0 نظر / 27 بازدید